دانشنامه علوم و آموزش رایگان
نویسنده و گردآورنده : احسان خوشخرام


منوی دسته ای
موضوع: همه چیز در مورد Skype

تراوای جدید خدمات تلفنی Skype را نشانه رفته است

کارشناسان امنیت کامپیوتر در مورد شناسایی تراوای جدیدی هشدار می دهند که با ایمیل برای کاربران ارسال شده و خود را به روز کننده ی خدمات تلفن اینترنتی اسکایپ معرفی می کند.
این تروجان که نگارش جدیدی از نمونه قدیمی تر IRCbot است در ایمیلی که خود را به روز کننده خدمات اسکایپ معرفی می کند به میل باکس کاربران وارد می شود و چنانچه کاربر آنرا باز کند تروجان فعال شده و پیامی نمایش می دهد که به ظاهر اعلام می کند که فرایند دانلود برنامه ی روزآمد ساز اسکایپ دچار مشکل شده سپس دسترسی رایانه به وب سایت های امنیتی را مسدود کرده و با ایجاد تغییراتی در ویندوز کامپیوتر را در برابر نفوذ هکرها آسیب پذیر می کند.
اسب تراوا به طور کلی به کدهای مخرب اینترنتی گفته می شود که بر خلاف ویروس های اینترنتی قابلیت کپی کردن و گسترش خود را ندارند. متن موجود در این ایمیل به تبلیغ خدمات تلفن اینترنتی اسکایپ پرداخته و کاربران  را به باز کردن فایل ضمینه آلوده همراه خود تشویق می کند.بررسی ها نشان می دهد محبوبیت خدمات تلفن اینترنتی با سرعت چشمگیری در حال افزایش است و به طور مثال هم اکنون در هر لحظه بیش از 2 میلیون نفر از خدمات اسکایپ برای تماس با یکدیگر استفاده می کنند. کاربران خدمات اسکاپ می توانند به صورت رایگان و با استفاده از هدفون و میکروفن و از طریق اینترنت با یکدیگر صحبت کرده و یا با قیمت های ناچیز به خطوط تلفن ثابت و یا همراه متصل شوند.
استفاده از ایمیل های فریبنده به منظور اغفال کاربران و ترغیب آنها به باز کردن فایل های ضمینه آلوده با استفاده از موضوعات عامه پسند نظیر وقایع مهم سیاسی و یا طبیعی تصاویر هنرمندان و هنر پیشگان و پیام های دروغین از طرف شرکت های بزرگ اینترنتی تقریبا به روشی معمول برای مجرمان و خلافکاران اینترنتی مبدل شده است.
کارشناسان امنیت رایانه ای همواره در مورد باز کردن ایمیل های مشکوک به کاربران هشدار داده و به روز نگاه داشتن سیستم عامل و نرم افزار ضد ویروس را توصیه کرده اند.
منبع: CNET News.com
نویسنده : احسان خوشخرام


امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

احسان خوشخرام ٍ نویسنده و گردآورنده : احسان خوشخرام دانشجوی مرکز مخابراتی ایران

ایمیل : email@atrod.com

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

وضعیت وبلاگ :

اوقات شرعی :

تبلیغات